پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » حمله اسرائيل به ايران محتمل است.
 

 

 

حمله اسرائیل به ایران محتمل است.

جفری گلد برگ،خبرنگار بین الملی آتلانتیک بر این باور است که اسرائیل،احتمالا قبل از جولای ۲۰۱۱ به ایران حمله خواهد کرد،او بعد از گفتگو با رهبران اسرائیل به این نتیجه رسیده است.
اسرائیل تمایل دارد روابط خود با همسایگانش نه با جنگ بلکه با گفتگو تحکیم بخشد،اما عباس رئیس جمهور فتح هیچ عجله ای ندارد که به پای میز مذاکره بنشیند.
در این بین،لبنان نیز در وسط کشمکش با امریکا،علیه اسرائیل به کار گرفته میشود.ایران نیز هر گونه خلع ناشی از  صرفنظر کردن لبنان از حمایتهای امریکا را پر میکند،موضوعی که خوشایند مقامات امریکائی نیست.
سناتور هوارد برمن،مبلغ صد میلیون دلار کمک نظامی به لبنان را به حالت تعلیق در اورده است،آیا ایالت متحده،بدین وسیله میخواهد قبل از حمله اسرائیل به ایران،از بابت لبنان احساس امنیت کند؟
هوارد برمن ،قبل از حمله اسرائیل به غزه در دسامبر ۲۰۰۸ این راز را درمصاحبه با روزنامه جورازلم پست فاش ساخته بود.
به وضوح روشن است که برای هر گونه تصمیم به انجام حرکت نظامی باید هزینه سنگینی پرداخت شود،اما فکر میکنم امریکا از تصمیم اسرائیل حمایت خواهد کرد. 

برای دیدن متن اصلی انگلیسی اینجا را کلیک کنید


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.