پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » قتل فجیع یک زندانی بر اثرشکنجه
 

 

 

قتل فجیع یک زندانی بر اثرشکنجه

 

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” یکی از زندانیان سلولهای انفرادی بند ۱ زندان گوهردشت در اثر شکنجه های وحشیانه به قتل رسید.

 روز چهارشنبه ۲۰ مرداد ماه زندانی حسن قشقایی ۳۵ ساله پس از بازگشت از دادگاه و انتقال او به سلولهای انفرادی معروف به سگدونی مورد وحشیانه ترین شکنجه های پاسداربندها قرار می گیرد. او در حالی که دستان و پاهایش با دست بند و پابند بسته شده بود و چشمانش چشم بند زده شده بود مدت طولانی مورد شکنجه قرار می گیرد که به کما فرو می رود و بعد از چند ساعت به قتل رسانده می شود.

 حسن قشقایی بدلیل دفاع از حق خود در مقابل زورگوییهای نیروی انتظامی مقاومت کرده بود و با آنها درگیر شده بود.او در شهر ورامین پس از درگیری دستگیر می شود.آقای قشقایی از ایل قشقایی می باشد و در حدود ۵ سال است که در زندان بسر می برد. او چند ماهی در بند ۴ زندان گوهردشت کرج زندانی بود. سپس او را بدون دلیل به بند ۱ معروف به بند آخر خطیها منتقل کردند.

 مدتی پیش بدلیل اعتراض به برخوردهای وحشیانه پاسدار بندها ، او را به سلولهای انفرادی بند ۱ معروف به سگدونی منتقل کردند و نهایتا در آنجا وی را به قتل رساندند.

 یکی از شیوهای جنایتکارانه مسئولین این زندان،زندانیانی را که زیر شکنجه به قتل می رسانند علت قتل آنها را مصرف بیش از حد مواد مخدر و یا خودکشی عنوان می کنند.

 تا به حال تعدادی از زندانیان در این شکنجه گاه مخوف و قرون وسطایی در زیر شکنجه های سبعانه به قتل رسانده شدند.در این شکنجه گاه همچنین زندانیان بی دفاع و اسیر را مورد وحشیانه ترین شکنجه ها قرار میدهند که از جمله آنها ،تجاوز جنسی،استعمال باتون،شکستن دست ، پا ، ستون فقرات،کتف و ده ها نوع شکنجه ضد بشری علیه زندانیان بکار گرفته می شود.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکنجه های سیستماتیک و سازمان یافته علیه زندانیان سیاسی و عادی در ایران راکه تا به حال منجر به مرگ تعداد زیادی از آنها شده است بعنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار رسیدگی به جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای درشورای امنیت سازمان ملل متحد است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۰ مرداد ۱۳۸۹ برابر با ۱۱ اوت ۲۰۱۰

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

کمیساریای عالی حقوق بشر

کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا

سازمان عفو بین الملل


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.