پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » هفت سین عفو بین الملل برای زندانیان سیاسی در ایران
 

 

 

هفت سین عفو بین الملل برای زندانیان سیاسی در ایران

سازمان عفو بین الملل، در فراخوانی که به مناسبت فرارسیدن نوروز منتشر کرده است می نویسد با آغاز سال نوی باستانی ایرانی در آغاز بهار، مایلیم که از چندین زندانی شجاع که در زندان های ایران هستند، یاد کنیم. این سازمان مدافع حقوق بشر همچنین از مردم دعوت می کند که با ارسال کارت های ساده تبریک به زندانیان، و نوشتن جملات کوتاهی مانند «نوروز مبارک»، «در ایام نوروز به یادتان هستیم» و یا «امیدوارم حالتان خوب باشد» از آنان یاد کنند. عفو بین الملل تاکید می کند که این جملات کوتاه را می توان به فارسی یا انگلیسی نوشت ولی به هیچ عنوان نام سازمان عفو بین الملل و یا اشاره به پرونده آنان، ذکر نشود.

این سازمان مدافع حقوق بشر همچنین پیشنهاد می کند که بهتر است تصاویر کارت ها از مناظر و گلهای بهاری باشد که یادآور نوروز، امید و نوشدن است و فرستندگان از ذکر وضعیت سیاسی، حقوق بشر و یا روابط ایران و آمریکا نیز خودداری کنند.فراخوان تاکید می کند که مردم از ارسال کارت هایی که عکس افراد و یا بطری های شراب و دیگر نوشیدنی های الکلی است خودداری کنند.

با الهام از سفره هفت سین ایرانی، امسال عفو بین الملل، هفت پرونده متعلق به زندانیان سیاسی را انتخاب کرده است که از سوی این سازمان به عنوان «افراد در خطر» شناخته شده اند و بنابراین هدف کمپین های دفاعی هستند. چندین تن از این زندانیان سیاسی به خاطر فعالیت های صلح جویانه خود، به حبس های طولانی محکوم شده اند و سلامت شماری دیگر در وضعیت وخیم است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.