پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » اعتراض به مجلس ایران در رد طرح نجات دریاچه اورمیه
 

 

 

اعتراض به مجلس ایران در رد طرح نجات دریاچه اورمیه

ساعت۸/۳۰خیابانهای مرکزی شهر اردبیل بطور کامل تعطیل و در اختیار نیروهای مسلح قرار گرفته است
شاهدان عینی گزارش می دهند که خیابانهای مرکزی شهر اردبیل بطور کامل در اشغال نیروهای مسلح رژیم قرار گرفته و تمامی مغازه ها تعطیل است.در این خیابانها تردد وسایط نقلیه به هیچ وجه ممکن نیست و حتی عابرین پیاده نیز به هنگام عبور مورد حمله نیروهای رژیم اعم از گاردی، سپاهی، بسیجی و لباس شخصی قرار می گیرند.همچنین خبر می رسد که ماموران در صورت مشاهده تلفن همراه در دست افراد به سوی آنها حمله ور می شوند.

شاهدان عینی از بازداشت فله ای مردم در سطح شهر خبر می دهند. نیروهای چماقدار بدون توجه؛ حتی به زنان و کودکان نیز حمله می کنند.گفته می شود در نقاط مختلف شهر تاکنون صدها تن از فرزندان ستارخان بصورت بی رحمانه ای ضرب و شتم و بازداشت شده اند.

براساس گزارش شاهدان عینی، در میدان شریعتی، چهاراراه، بازار آغزی و عالی قاپو، تظاهراتهای اعتراض آمیز پراکنده ای در حمایت از دریاچه اورمیه و حقوق ملت اذربایجان صورت گرفته که با حمله وحشیانه نیروهای رژیم آپارتاید مواجه گشته است.

شاهدان عینی می گویند که میدان شریعتی به رغم حضور بسیار سنگین نیروهای سرکوبگر دست کم شاهد ۲ تظاهرات مردمی بوده است.

در حال حاضر به دنبال تاریکی نسبی هوا، حمله نیروهای گارد به مردم افزایش بیشتری یافته است.

دهها نفر در اردبیل از سوی نیروهای گارد ضرب و شتم شده اند.

براساس اخبار رسیده دهها تن از اهالی اردبیل در خیابانهای سه راه دانش،ایستگاه سرعین، شریعتی، چهارراه و بازار آغزی مورد حمله نیروهای چماقدار رژیم و گارد ضد شورش قرار گرفته اند.خبر می رسد که در اثر این حملات چندین تن مجروح شده اند.

تعقیب و گریز در خیابانهای اصلی شهر همچنان ادامه دارد…


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comنظر مخاطبان: