پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » ۱۰۰.۰۰۰ دلار جايزه براي کشتن شاهين نجفي
 

 

 

۱۰۰.۰۰۰ دلار جایزه برای کشتن شاهین نجفی

آیتالله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در قم، حکم ارتداد شاهین نجفی خواننده رپ ایرانی را صادر کرد این حکم پس از آن صادر شد که این خواننده ایرانی، آهنگی جنجال برانگیز با عنوان “نقی” منتشر کرد.

منتقدان این آهنگ می گویند که در آن به امام تقی اما دهم شیعیان هتاکی شده است.

سایت “عصر ایران” هم گزارش داده که کمپین مجازات برای اجرای حکم شاهین نجفی تشکیل شده است. منظور از اجرای این حکم به قتل رساندن شاهین نجفی است که از نظر بسیاری از علمای مسلمان ، حکم مرتد “قتل” است.

در بیانیه این کمپین آمده است: “از تمامی شیعیان و بلکه همه مسلمانان محب اهل بیت تقاضا داریم در صورتی که به هر نحوی به این فرد مرتد دست رسی دارند او را به سزای اعمالش رسانده و روانه دوزخ ابدی اش نمایند.”

شاهین نجفی ۳۱ ساله دورانی از خوانندگان آهنگ های زیر زمینی در ایران بود که پس از ممنوع الصدا شدن، به کشور آلمان پناهنده شد.

او در آلمان سرپرستی گروهی به نام “اینان” را بر عهده داشت. اوی سپس به گروه “تپش ۲۰۱۲” پیوست. با پیوستن او به این گروه و اجرای شعرهای سیاسی-اجتماعی‌اش، گروه تپش ۲۰۱۲ بیش از پیش مورد استقبال مخاطبان و رسانه‌های فارسی‌زبان قرار گرفته است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.