پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » آمریکایی که لحجه بد من مسخره نکرد
 

 

 

آمریکایی که لحجه بد من مسخره نکرد

 

امروز توی یه کافه به یه آمریکایی برخوردم. اومد جلو گفت آیا شما برزیلی هستی؟ گفت از صحبت کردن شما احساس کردم برزیلی هستید. همین کافی بود که سر صحبت بین ما باز بشه و ما یه گپ دوستانه با هم داشته باشیم. در میان بحث من ازش پرسیدم:

Who are you voting for? یعنی به کی رای میدی. اون شروع کرد در مورد کارش و اینکه برای کی کار می کنه حرف زدن احتمالن فکر کرده من پرسیدم:

Who are you working for?  یعنی برای کی کار می‌کنی. و من دوباره ازش پرسیدم به کی رای میدی؟ اون فهمید که منظور من چیه و من در اون لحظه داشتم به این فکر می‌کردم که این چه آمریکایی که زبون خودشون هم نمی فهمه. یهو گفت ببخشید این روزا گوش من کمی مشکل پیدا کرده. بعد با خودم فکر کردم دو جور میشه به این داستان که گوشش درست نمی شنوه نگاه کرد. ابتدا از اینکه حرف من نفهمیده و من با زبان انگلیسی که در اصل زبان مادری اون هست اینو گفته بودم خجالت کشیده. و یا اینکه واقعن گوشش مشکل داشته. خلاصه بعد از چند ساعت دوباره یاد اون آدم افتادم یکهو چیزی به ذهنم رسید منظر سوم می تونسته این باشه که من زبان انگلیسی با لحجه بدی حرف می زنم و اون نخواسته من و مسخره کنه یا اصلن طوری حرف بزنه که بهم بر بخوره. اگر این طور بوده باشه که احتمالن هست. آمریکایی نه تنها لحجه من مسخره نکرد بلکه یطوری گناه گردن خودش انداخت که حالا فرضن به من بر نخوره. حالا بر گردیم به خودمون که هر روز خیلی راحت در مورد همه کس ازاین دست کارها می کنیم. مثلن مسخره کردن طرز بیان افغان‌ها یا چرا راه دور بریم مسخره کردن اقوام ایرانی که پارسی رو به زبان خودشون حرف می زنند. این روزها دارم تجربه‌هایی کسب می کنم که نتیجش می رسه به اینکه ما ایرانی ها خیلی حالمون خرابه. خراب.

منبع: سایت شهروند نگار


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.