پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » آقای موحدی بوقلمون حیوان خوبی‌ است
 

 

 

آقای موحدی بوقلمون حیوان خوبی‌ است

movahedi-booghalamoonمدتی است که آقای امین موحدی از زمین و زمان شاکی‌ شده و آه و فغان بر آورده است که مقالاتی به نام ایشان در وبسایت‌ها جعل و منتشر میشود!  به گونه‌ای که اگر کسی‌ شناختی‌ از او نداشته باشد تصور می‌کند که امین موحدی باید شاعر و یا فیلسوف معتبر و تاثیر گذاری در تاریخ ایران باستان باشد که احتمالا الان که در قید حیات نیستند، عده‌ای تلاش میکنند تا برای اعتبار بخشی به سخنان سیاسی خود، از نام این فلیسوف بزرگ سواستفاده کرده و چرندیات خود را به نام شاد روان امین موحدی انتساب کنند!

جعل و انتساب برخی‌ نوشته‌ها به شخصیت‌ها و شاعران و نویسندگان تاریخی‌ که قرنها پیش می‌زیسته اند، به علت عدم وجود کامپیوتر و اینترنت و امکانات آرشیوی و دیجیتالی امروزی در برخی‌ موارد مشاهده شده است؛ اما اینکه در عصر حاضر،نوشته و یا مقاله‌ای را جعل و به نام دیگری که از قضا در قید حیات نیز است،منتصب شود پدیده و ابداعی شگفت انگیز است که اتفآقا هم از میان این همه نویسنده شهیر گویا صرفاً دامنگیر امین موحدی نگون بخت شده است.

امین موحدی می‌گوید که مطلبی تحت عنوان“بی‌پرده با ابالی” در سایت فضائل عزیزان بی‌ اخلاق و بیمار! جعل و به وی منتسب شده است.این در حالی‌ است که مطلب مذکور پیشتر در سایت راه سبز و برخی‌ دیگر منتشر شده بودند و سایت فضائل عزیزان بی‌ اخلاق صرفاً مبادرت به باز نشر آن‌ کرده است.در جایی دیگر موحدی ادعا می‌کند  مقاله‌ای که ماه‌ها پیش تحت عنوان “مرز بین هویت طلبی و تجزیه طلبی” در ایران گلوبال منتشر شده است، متعلق به وی نمی‌باشد که در این مورد نیز با یک جستجوی ساده در گوگل می‌توان به کذب بودن ادعای موحدی پی‌ برد.(لینک مقاله در رادیو فانوس )

اما سوال اساسی اینست که چرا آقای موحدی چنین ناشیانه و بی‌ محابا اقدام به حذف نوشته‌هایش در وبلاگ شخصی‌ خود و تکذیب آن در سایت‌های دیگران می‌کند؟ چه عواملی باعث شده است که موحدی در طول مدت کوتاه مقالاتی متناقض منتشر کند؟ یک روز مینویسد “من از محمد رضا پهلوی دفاع می‌کنم”مدتی‌ بعد در چرخش ۱۸۰ درجه و در حمله به سلطنت طلبان مینویسد” آن‌ لاین باش و پادشاهی کن”

یک روز در دفاع از فضائل عزیزان و حمله به نیک‌ آهنگ کوثر مینویسد” آقای نیک‌ آهنگ کوثر به کجا چنین شتابان” و چند ماه بعد در مطلبی چاپلوسانه به نفع نیک‌ آهنگ مقأله‌ای تحت عنوان”هدف نیک‌ آهنگ کوثر بود نه مهدی هاشمی” را منتشر می‌کند. مقالات متناقض مشابهی‌ نیز بدین گونه منتشر کرده است که از حوصله‌ این نوشتار کوتاه خارج است.

جوابهای پرسشهای مطرح شده بالا را در یک جمله ساده میبینم”قلم به نرخ روز زدن”. به دیگر سخن امین موحدی با تکذیب نوشته‌های پیشین خود با زبان بیزبانی بدون آنکه خود متوجه باشد اذعان می‌کند قلم به دست اجاره ایی بیش نبوده است .همهٔ شواهد و قرائن نیز اجاره‌ ایی بودن قلم مظلومش را تایید می‌کند؛برای مثال زمانی‌ که به طیف سلطنت طلبان و گروه نهاد مردمی پیوست، به اقتضای شرایط و جهت خوشایند آنان اقدام به انتشار مقالاتی علیه فعالان آذربایجانی کرد که هنوز هم  آن مقالات در ارشیو سایت مشروطه خواهان موجود است و اکنون که بنا بر بیانیه رسمی‌ نهاد مردمی از آن نهاد اخراج شده یا به قول خودش استعفا داده است!تلاش می‌کند تا با چرخش ۱۸۰ درجه‌ای در جهت نشستن بر سر سفره جدید، این‌بار قلم را در راستای  منافع جدایی طلبان آذربایجان و در جهت خوشایند مدیر تلویزیون “گوناز تی‌وی”، احمد ابالی به کار ببرد، شاید که از آن پول‌های اهدأیی دول بیگانه به این تلویزیون، او نیز بهره‌مند شود و چند صباحی نیز اینگونه از عمرش را سپری کند، اما مطالب پیشنینش را که بر ضّد ابالی و جدایی طلبان در گذشته نوشته، مانع جدی در   نزدیکی‌ خود به  آنان می‌بیند و چاره کار را به زعم خود در انکار نوشته‌ها و مواضع پیشین خود میابد و بدین نحو در این پروسه انکار و تکذیب، فضائل عزیزان‌ها بی‌ اخلاق و بیمار و توکلیها دشمن آزادی و آذربایجان میشوند.

فضائل عزیزان


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comنظر مخاطبان: