پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » گزارش عجیب شبکه ۲۴ فرانسه در مورد زندگی‌ یهودیان ساکن ایران
 

 

 

گزارش عجیب شبکه ۲۴ فرانسه در مورد زندگی‌ یهودیان ساکن ایران

 


پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر :

شبکه ۲۴ فرانسه امروز،۱۹ ژانویه یک گزارش کوتاهی‌ در خصوص زندگی‌ یهودیان ساکن ایران را  تحت عنوان (یهودی بودن در جمهوری اسلامی) به روی آنتن فرستاد، این گزارش نگاهی‌ کوتاه به زندگی‌ و مراسم جامعه ۸۸۰۰ نفری یهودیان در ایران دارد. در بخشی از این گزارش که گویا مربوط به یکی‌ از مراسم یهودیان در تهران می‌باشد، تصویری مردی نشان داده میشود که شیشه بزرگی‌ از شراب در دست دارد و  به مهمانان حاضر در مراسم پخش می‌کند و وقتی‌ گزارشگر از وی در مورد غیر قانونی بودن مشروب الکلی در ایران می‌پرسد، با خنده با اشاره به کیفیت مرغوب شراب ۳۰ ساله، می‌گوید جای هیچ نگرانی نیست.

گزارش تلویزون ۲۴ فرانسه در حالی‌ پخش میشود که جمعیت ۸۰ هزار نفری یهودیان ایران بعد از انقلاب به علت فشارها و محدویت‌ها و موج مهاجرت به کمتر از ۲۵۰۰ نفر رسیده است.آزادی های مذهبی‌ در ایران بعد از به قدرت رسیدن خمینی ، محدود و محدودتر شده است به گونه‌ای که حتا مسلمانان سنی حق داشتن مسجد مخصوص به خود را در تهران ندارند، حتا در گزارش شبکه ۲۴ فرانسه با وجود استثنا قائل شدن جمهوری اسلامی در مورد مصرف مشروبات الکلی یهودیان اما همچنان آنها مجبورند حجاب اسلامی را رعایت کنند.

شبکه ۲۴ فرانسه از جمله معدود شبکه‌هایی‌ است که سابقه طولانی در پخش گزارشات جانبدارنه و جهت دار به نفع جمهوری اسلامی دارد ، اکثر گزارشاتی نیز که بر علیه سازمان مجاهدین خلق تهیه و پخش شده است از سوی این شبکه بوده است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.