پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » متهم ردیف اول کوی دانشگاه ۴۰ هزار دلار در قمار خانه لاس وگاس باخته است.
 

 

 

متهم ردیف اول کوی دانشگاه ۴۰ هزار دلار در قمار خانه لاس وگاس باخته است.

منوچهر محمدی، که زمانی‌ در قضیه ناآرامی‌های کوی دانشگاه ۷۸ از سوی قوه قضائیه جمهوریاسلامی به عنوان متهم ردیف اول شناخته شده بود،نام و چهره‌ای آشنا برای اکثر ایرانی‌ها است.وی سالها پیش با استفاده از مرخصی توانست به صورت قانونی از کشور خارج و به آمریکا وارد شود. بعد از ورود منوچهر محمدی به آمریکا،تصور عموم بر آن‌ بود که وی به مبارزات دانشجویی سر و سامانی خواهد بخشید و جبهه‌ قویتری در مقابله با جمهوری اسلامی تشکیل خواهد داد اما مجموع آنچه وی از بدو ورود به آمریکا انجام داد تعجب همگان را بر انگیخت.

وی ابتدا به پادویی فرزند دیکتاتور پیشین ایران پرداخت و وقتی‌ که جیره و مواجیب او توسط رضا پهلوی قطع شد اقدام به انتشار نامه افشاگرانه علیه او کرد، منوچهر سپس در جستجوی ارباب جدید به استخدام نوری علا در آامد و مدتی نیز غلام حلقه به گوش او شد وی سپس برای ۳۰۰۰ دلار در شبکه کانال وان شهرام همایون در کسوت گویندهٔ اخبار مشغول به کار شد.

manoocher mohaamdi passsportمنوچهر محمدی به واسطه کشته شدن برادرش همه مردم در آمریکا را بدهکار خود فرض میکرد و با هر کسی‌ که برخورد میکرد تقاضای پول میکرد.ولی‌ به تدریج مردم ماهیت وی را شناختند و از دادن پول مفت به او خودداری کردند.کار منوچهر به جائی رسید که وی یک بار پس از دریافت ۱۰ هزار دلار از یک قاچاقچی(حسین صابری)، وی را به عنوان یک مبارز سیاسی به تلویزیون کانال وان دعوت و اقدام به مصاحبه با او کرد.

تنها چیزی که برای منوچهر محمدی اهمیت دارد فقط پول است.وی بارها در گفتگو با نگارنده این سطور از آرزوی خود برای پول دار شدن صحبت کرده است و همیشه به دنبال راهی بود که بتواند یک شبه پول دار شود.

وی یکبار نیز با تماس به یکی‌ از متمولین ایرانی‌(بهمن احمدیان) که ساکن تگزاز میباشد مبلغ ۷۰ هزار دلار را به بهانه تشکیل گروه مبارزاتی دریافت کرد ولی‌ به جای صرف آن‌ در راه مبارزات، آن‌ پول را در بین اعضای خانواده خود تقسیم کرد.

اخیراً منوچهر محمدی برای آنکه به آرزوی دیرین خود(یک شبه پول دار شدن) برسد در یکی‌ از کازینو‌های لاس وگاس قمار کرده است و مبلغ ۴۰ هزار دلار باخته است اما چون پول نقد نداشته است از کارت اعتباری خود استفاده کرده است و در واقع اکنون ۴۰ هزار دلار به کمپانی کردیت بدهکار شده است و ماشین نامبرده نیز به همین خاطر توقیف شده است.متعاقب این باخت، سازمان تامین اجتماعی آمریکا نیز که مبلغ ۷۵۰ دلار ماهیانه بابت ناتوانی‌ ذهنی‌ به آقای محمدی پرداخت میکرد، پرداخت آن‌ را متوقف کرد.

این شمه ای کوچک از زندگی‌ متهم ردیف اول کوی دانشگاه در آمریکا است. در نوشته‌های بعدی جزئیات بیشتری در مورد وی منتشر خواهم کرد تا مردم با چهره واقعی‌ این شخص بیشتر آشنا بشوند.

فضائل عزیزان  واشنگتن      ۱۷ اکتبر       ۲۰۱۳


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.