پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » معاون پارلمانی وزارت صنعت در تهران ترور شد
 

 

 

معاون پارلمانی وزارت صنعت در تهران ترور شد

رسانه‌های دولتی ایران از کشته شدن صفدر رحمت آبادی، معاون پارلمانی وزارت صنعت و معدن خبر داده اند.بر پایه این گزارشات صفدر رحمت آبادی در حالی که با خودروی شخصی‌ خود در حال حرکت برای شرکت در جلسه‌ای بوده است، در میدان سبلان از ناحیه سینه و سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و جان باخته است.این حادثه روز یکشنبه ساعت ۱۹:۵۰ دقیقه اتفاق افتاده است و ماموران انتظامی ساعت ۲۰:۳۰ پس از تلفن یک ناشناس به پلیس ۱۱۰ در صحنه حاضر شده اند.”محمود علوی” وزیر اطلاعات شخصاً در محل حادثه حضو یافته است.

در حالی‌ که سرهنگ علیرضا محرابی در باره قطع رحمت آبادی گفته است “احتمالا قطع آقای رحمت بعدی با انگیزه‌های شخصی‌ رخ داده است و موضوع ترور و مسایل سیاسی در کار نبوده است.” اما برادر رحمت آبادی و مدیرکل غله و بازرگانی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در خبرهایی که از این حادثه منتشر شده است دلیل این سوء قصد خصومت شخصی بیان شده که برای ما به شدت ناراحت کننده و غیر قابل قبول است.

مظفر رحمت آبادی افزود: نه خانواده ما و نه شخص ایشان هیچ مشکلی با هیچ شخص یا گروهی نداشته و نداریم و این موضوع قابل قبول نیست که مرحوم رحمت آبادی در حادثه ای نشأت گرفته از یک درگیری شخصی کشته شده است.

teror

در هفته اخیر این دومین مقام دولتی میباشد که مورد سؤ قصد قرار می‌گیرد.خبر کشته شدن آقای رحمت آبادی در سطح وسیعی در رسانه‌های اسرائیلی و آمریکأیی بازتاب یافته است.هنوز هیچ گروه یا شخصی‌ مسئولیت این ترور را بر عهده نگرفته است.

با وجود آنکه هنوز هیچ مظنونی در این رابطه دستگیر نشده است اما سایت امنیتی با شگاه خبرنگران جوان به نقل از یک منبع آگاه(ناشناس) به ضرس قاطع مدعی شده است که “سوو قصد مرحوم کاملاً  غیر سیاسی بوده است.”رویه‌ای که در رابطه با ترور دادستان زابل نیز اعمال شد.به نظر می‌رسد که مقامات جمهوری اسلامی برای آنکه ضعف‌های فاحش امنیتی خود را کتمان کنند تلاش میکنند تا پس از هر تروری به مخاطب چنین القا بکنند که هنوز کنترل اوضاع را در دست دارند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.