پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » کشته شدن یک دختر بچه بلوچ بر اثر حمله هوائی سپاه پاسداران
 

 

 

کشته شدن یک دختر بچه بلوچ بر اثر حمله هوائی سپاه پاسداران

jeishoaladlکمپین فعالان بلوچ به نقل از منابع مطلع گزارش کرده است که  صبح روز دوشنبه ، چهار آذر ماه،خانه یکی‌ از بلوچ‌های مخالف جمهوری اسلامی واقع در روستای “کلاهو”، ضلع تربت تحصیل-بخش تمب- بلوچستان پاکستان مورد حمله هوائی سنگینی‌ قرار گرفته است که در اثر آن “یک دختر بچه به نام “عابده” کشته و پنج نفر دیگر که عمدتا زن و بچه” بوده اند، زخمی شده اند.

یکی‌ از ساکنان واحد بخش “درخشان” روستای کلاهو به “کمپین” گفته است :”ساعت ۵:۱۵ صبح با صدای مهیبی از خواب بیدار شدیم وقتی خارج از منزل را نگاه کردیم دود غلیظی از خانه یکی از ساکنین روستا به هوا بلند می شد. بعد از اندکی درنگ وقتی وضعیت امن تر شده بود به محل بمباران شده رفتیم. دو خانه کاملا تخریب شده بودند و زن و بچه ها زیر آوار مانده بودند.

واحد بخش می گوید: خانه از عمر شاهوزهی، یکی از مخالفین دولت ایران است. که هیچ گونه تنشی مسلحانه ای با دولت ایران نداشته است.

کلاهو با جمعیت ۲۰۰۰ نفری در ۱۵۰ کیلومتری مرز ایران و پاکستان در داخل خاک بلوچستان پاکستان قرار دارد که بخشی از منطقه تمپ ضلع تربت محسوب می شود.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.