پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » مطهری: وزارت اطلاعات که ریگی را در آسمان گرفت، عامل شنود دفترم را بیابد
 

 

 

مطهری: وزارت اطلاعات که ریگی را در آسمان گرفت، عامل شنود دفترم را بیابد

BBC  علی مطهری، نماینده مجلس ایران، به خبرگزاری خانه ملت، وابسته به مجلس، گفته است محمود علوی، وزیر اطلاعات، باید ظرف ۱۰– روز آینده مشخص کند چرا کسانی که در دفتر وی شنود گذاشتند تاکنون شناسایی نشده‌ند.

'Abd al-Malik Rigi and motahaeri

آقای مطهری گفته است: “آیا وزارت اطلاعاتی که ریگی را در هوا دستگیر می‌کند، نمی‌تواند با اتکا به مستندات و فیلم‌های ارائه شده این افراد متجاوز و متخلف را دستگیر کند؟”
وی گفته از توضیحات آقای علوی در کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس که اوایل هفته جاری برگزار شده بود قانع نشده است و در صورتی که در ۱۰ روز آینده اقدامی درباره شنود دفتر او انجام نگیرد سوال از وزیر اطلاعات را به صحن علنی مجلس می‌کشاند.

تیر ماه امسال علی مطهری از پیدا شدن دستگاه‌های شنود و فیلمبرداری مخفیانه در دفتر خود خبر داد. این خبر انتقادهایی را از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران برانگیخت.

علی مطهری گفته است: “قطعا باید مشخص شود که آن کسانی که وارد دفتر من شده و در مدت چهار ساعت، دستگاه‌های شنود و فیلبرداری را نصب کردند، چه کسانی هستند.”

اقدام‌های ماموران و دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در ایران بارها جنجال‌برانگیز شده است، اما در موارد کمی رسیدگی شفافی به آنها انجام گرفته است.

در یکی از عمده‌ترین این موارد یعنی قتل‌ دست کم ۴ نفر از مخالفان و روشنفکران در پاییز سال ۱۳۷۷ نهایتا چند مامور “خودسر” به چند سال حبس محکوم شدند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.