پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » وقوع مجدد درگیری مسلحانه در سیستان و بلوچستان
 

 

 

وقوع مجدد درگیری مسلحانه در سیستان و بلوچستان

 

خبرگزاری حکومتی فارس به نقل از معاون استاندار سیستان و بلوچستان از مورد حمله قرار گرفتن یک پاسگاه مرزی در سراوان خبر داده که منجر به کشته شدن یک نفر از نیرو‌های مرزبانی ایران شده است. رجب علی‌ شیخ زاده در گفتگو با خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات این درگیری چنین گفته است:”مقارن ساعت ۱۷ روز دوشنبه ۱۱ آذرماه جاری ساختمان پاسگاه میل مرزی ۱۶۷ واقع در حوزه نوار مرزی شهرستان توسط اشرار مسلح از داخل خاک پاکستان هدف تیراندازی و گلوله آرپی‌جی قرار گرفت که با اقدام مقابله به مثل و آتش سنگین ماموران مرزبانی و قرارگاه سپاه وادار به عقب‌نشینی شدند.ضمناً جلسه شورای تامین شهرستان سراوان در روز گذشته برگزار و تصمیمات و تمهیدات لازم گرفته شده است.”

rigi rigi
همزمان یک گروه مسلح اپوزیسیون ایرانی مستقر در خاک پاکستان طی‌ صدور اطلاعیه‌ای اینترنتی مسئولیت این حمله خونبار را بر عهده گرفته است. سازمان “جیش العدل” در این اطلاعیه، این حمله را “عملیاتی بزرگ عالیه تیم بازرسی نظامی سروان” توصیف کرده است و از به “هلاکت رسیدن ده‌ها تن از پاسدران نظام” خبر داده است. در بخشی دیگر از اطلاعیه مذکور تاکید شده است که عملیات اخیر در پاسخ به اعدام “۱۶ جوان بیگناه بلوچ” انجام شده است. در فرازی دیگر از این بیانیه، “انتقام خون مظلومن و ستم دیدگان سوریه” که به گفته این بیانیه توسط سپاه پاسدران صورت پذیرفته است، از دیگر انگیزه‌های حمله به پاسگاه سراوان ذکر گردیده است.

 

 


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.