پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » حاکمیت ۲ جزیره‌ ایرانی به امارات متحده واگذار شد.
 

 

 

حاکمیت ۲ جزیره‌ ایرانی به امارات متحده واگذار شد.

حاکمیت ۲ جزیره‌ ایرانی به امارات متحده واگذار شد.

roohani

نشریه امریکائی دیفنس نیوز به نقل از یک منبع عالیرتبه اماراتی مدعی شده است که  امارات متحده عربی‌ بعد از ۶ ماه مذاکرات سرّی با ایران با وساطت کشورعمّان موفق شده است بر طبق توافق دو طرفه حاکمیت دو جزیره‌ (تنب بزرگ و کوچک) از جزایر سه گانه مورد اختلاف را به دست بگیرد.

این گزارش می‌‌افزاید برابر توافق فمابین(ایران و عمارات)، حاکمیت بر زمین تنب کوچک و بزرگ به عمارات واگذار شده است ولی‌ حق مالکیت بر آبهای اطراف جزایر موصوف برای ایران به رسمیت شناخته شده است. در قبال چنین توافقی عمان نیز متعهد شده است تا یک منطقه را در کوهای موسوم به مسندم در اختیار ایران قرار بدهد. ایران نیز متعهد شده است بعد از لوله کشی‌( حدود ۲ سال دیگر) به عمان نفت و گاز رایگان صادر کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی با صدور بیانیه‌ای اخبار منتشر شده در برخی سایت‌های عربی در خصوص جزایر ایرانی در خلیج فارس را کاملا بی اساس و جعلی خواند.

در این بیانیه آمده است: سایت‌هایی که هیچگونه جایگاه و اعتباری ندارند به منظور فضاسازی منفی مبادرت به انتشار اخبار غیرواقعی و ساختگی می‌کنند و تلاش دارند با این اقدام کاملا غیر حرفه‌ای برای خود جایگاهی را کسب کنند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.