پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » فعالیت سایبری جمهوری اسلامی علیه جیش العدل
 

 

 

فعالیت سایبری جمهوری اسلامی علیه جیش العدل

فعالیت سایبری جمهوری اسلامی علیه جیش العدل–فضائل عزیزان ۲۲ بهمن ۱۳۹۲   آمریکا

azizan baloochestan

در پی‌ ربوده شدن پنج تن‌ از نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی توسط جیش العدل، ارتش سایبری وزارت اطلاعت موسوم به افسران جنگ نرم با ایجاد صفحه‌ای در فسیبوک به بهانه “تلاش برای آزادی سربازان ربوده شده” تلاش مضاعف و گسترده‌ای را آغاز کرده اند تا مبارزات سازمان جیش العدل را نزد افکار عمومی ، عملیات تروریستی جلوه دهند. افسران جنگ نرم جمهوری اسلامی تا اندازه‌ای نیز موفق شده اند برخی‌ از رسانه‌های خارج از کشور همچون رادیو فردا را نیز در کارزار حکومتی با خود همراه سازند به نحوی که رادیو فردا با اشاره به صفحه مزبور حکومتی یک مطلب را درصفحه اول خود بدان اختصاص داد.

برخی‌ از فعالان به ظاهر سیاسی نیز که معمولان در زمان اعدام‌های دسته جمعی‌ توسط جمهوری اسلامی در هیچ کجا نه دیده میشوند و نه واکنش نشان میدهند، ناگهان در صفحه‌های فسیبوک یا وبلاگ‌های خود با نگرانی‌ وصف ناشدنی آفتابی شده و فریاد بر آورده اند که :بشتابید آی آدمها که جان ۵ نیروی جمهوری اسلامی در خطر است! این گروه بدون محکوم کردن ظلم و ستم‌های جمهوری اسلامی و بدون اشاره به اعدام‌های فله‌ای جوانان بلوچ، یک جانبه سازمان جیش العدل را یک گروه تروریستی عنوان کرده و همزمان از آن گروهی که “تروریست” مینامد، خواهان آزادی ۵ نیروی ربوده شده جمهوری اسلامی میشود!

هر چند اداره کننده گان صفحه مزبور در فیسبوک تلاش زیادی کرده اند تا جنبه انسانی‌ قضیه را برجسته تر‌ کنند اما نحوه مخاطب قرار دادن سازمان جیش العدل و حجمه‌های شدید متعاقب، برای مخاطب تردیدی باقی‌ نمی‌گذارد که صفحه مزبور بیش از آنکه برای “نجات جان ۵ انسان” دایر شده باشد، برای مورد حجمه و تخریب قرار دادن مبارزات حق طلبانه مردم بلوچ ایجاد شده است و برخی‌ نیز متاسفانه چنان در دام این تبلیغات غیر مستقیم ارتش سایبری رژیم قرار گرفته اند  که گوی سبقت را در اتّهام زنی‌ به جیش العدل از جمهوری اسلامی ربوده اند.

افسران جنگ نرم جمهوری اسلامی در فضای مجازی آنقدر گرد و خاک کرده اند که کسی‌ به فکر اش هم خطور نکرده است که از خود بپرسد: به راستی‌ ایجاد کننده این صفحه به اصطلاح انسانی‌ که در تلاش برای نجات ۵ نیروی جمهوری اسلامی است چه کسی‌ یا کسانی‌ هستند که حتی حاضر نیستند خود را به مردم معرفی کنند! کسی‌ از خود نمی‌پرسد که این افراد چرا مانند سربازان گمنام خامنه‌ای به صورت گمنام در فیسبوک ظاهر شده و هر آنچه خواسته اند بر علیه یک سازمان مبار بلوچ گفته و می‌گویند؟

عمدتا استدلال کسانی‌ که به دفاع از آزادی ۵ مرزبان دستگیر شده پرداخته اند اینست که “آنها سرباز وظیفه هستند و گناهی ندارند و طفلک‌ها از روی اجبار جهت اتمام دوران خدمت سربازی آنجا بوده اند”. اما همین‌ها فراموش کرده اند که به این پرسش جدی پاسخ بگویند که مگر جمهوری اسلامی با چه افردای به غیر از همین سربازان به سرکوب مبارزان میپردازد؟ آیا جمهوری اسلامی برای سرکوب و تحت تعقیب قرار دادن مبارزان ,درجه دار‌ها و سر لشکرهای خود را به کار میگییرد؟ آیا همین سربازان وظیفه در مواجهه با نیرو‌های جیش العدل، لحظه‌ای در شلیک به سوی آنان تردید خواهند کرد؟

حدود ۲۰۰ نفر از هم میهنان بلوچ بنا بر گفته آقای ریگی (لینک ویدئو) تنها به این دلیل که نسبت فامیلی با اعضای جیش العدل دارد از سال‌ها پیش به عنوان گروگان در زندان‌های جمهوری اسلامی نگاه داری میشوند و حدود ۱۶ نفر از آنها نیز ۴ ماه پیش در یک روز به گفته خود مقامات جمهوری اسلامی در یک اقدام تلافی جویانه توسط رژیم به دار آویخته شدند، چرا این مدعیان گمنام که اکنون برای نجات نیروی جمهوری اسلامی چنین سینه چاک کرده اند برای نجات جان این ۲۰۰ نفر صفحه‌ای در فیسبوک باز نکرده اند؟ آن زمان که اجساد ۱۶ نفر بلوچ در یک روز در چوبه‌های دار می‌رقصیدند، کسی‌ در فکر کمپین نبود.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.