پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » منوچهر محمّدی از قصد خودکشی‌ یک نخبه ریاضی‌ خبر داد.
 

 

 

منوچهر محمّدی از قصد خودکشی‌ یک نخبه ریاضی‌ خبر داد.

منوچهر محمّدی از قصد خودکشی‌ یک نخبه ریاضی‌ خبر داد.

manoochehr facebook1

آرمان رضا خانی، یکی‌ از دانشجویانی میباشد که در جریان اعتراضات پس از خرداد ۱۳۸۸ دستگیر و بازجویی شده بود. وی همچنین یکی‌ از نخبگان المپیاد ریاضی‌ کشور محسوب میشود. آقای رضا خانی پس از آزادی به آمریکا پناهنده شده است. اکنون منوچهر محمّدی، (یکی‌ از کوشندگان جنبش ۱۸ تیر) در فیسبوک خود فاش ساخته است که آقای رضا خانی “به علت شکست در عشق به یک دختر” تصمیم به خودکشی‌ دارد. منوچهر محمّدی ظاهراً در فسیبوک خود تلاش کرده چنین بنمیاد که گویا قصد کمک به این نخبه ریاضی‌ را دارد، اما در متن طولانی که در فیسبوک خود خطاب به ایشان، منتشر کرده است، از همه چیز( از نامه خود به  بوش تا توجه ویژه بوش به منوچهر) سخن رانده به جز نحوه کمک به آقای آرمان رضا خانی!

منوچهر محمدی در بخشی دیگر از نامه خود تلویحا بدون اشاره مستقیم به رضا پهلوی، فاش ساخت که در مقطعی به وی پیشنهاد وصلت از سوی یک خانواده نجیب زادهً(رضا پهلوی)  داده شده بود که از پذیرفتن آن امتناع  کرده است.وی در ادامه با اشاره به عشق خود به یک دختر پولدار، چنین مینویسد:هیچگاه عشق هیچ دختری را برعشق آزادی ایران و مردم ان ترجیح نمیدهم همچنانکه عشق من به ان دختر زیبا و پولداردر واشنگتن دی سی نتوانست در اراده و عقیده من تاثیر بگذارد و حتی ذره ای نظرمرا تغییردهد چرا که شرط ان دختر در رسیدن من به او ، هم عقیده شدن با او بود . بله ! با یک زیر پا گذاشتن کوچک ازعقیده ام و با یک بله ولو بی صدا به ان دختر مرگ عقیده سیاسی خودم را برای همیشه امضا میکردم و برای همیشه بی اراده میشدم و در نهایت نیز از رسالت اصلی خودم باز میماندم . امیدوارم که عشق ناموفق آرمان عزیزهم مانع رسالت حقیقی او نشود .

مخاطب از خود میپرسد که واقعا انگیزه آقای محمّدی از فاش ساختن تصمیم به خودکشی‌ آرمان رضا خانی چه بوده است؟ اگر انگیزه آقای محمّدی از نگارش این نامه در فسیبوک، قصد کمک به آقای رضا خانی بوده است، چرا در این نامه آقای محمّدی, صرفاً به بهانه خودکشی‌ احتمالی‌ آقای رضا خانی، شروع به تعریف و تمجید از خود و تشریج ملاقات خود با جرج بوش کرده است؟ آقای منوچهر محمّدی توضیح نداده است که تصمیم به خودکشی‌ آقای رضا خانی چه ارتباط مستقیم یا غیر مستقیمی‌ با دیدار کذایی ایشان با جرج بوش داشته و دارد.

 این خبر درتلویزیون مردم مستقر در واشنگتن نیز بازتاب داشت. برای مشاهده این ویدئو اینجا را کلیک کنید

arman reza khaani


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.