پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » رهبر سازمان جیش النصر در پاکستان ترور شد.
 

 

 

رهبر سازمان جیش النصر در پاکستان ترور شد.

رهبر سازمان جیش النصر در پاکستان ترور شد.

rigi iran

عبد الرئوف ریگی، رهبر سازمان جیش النصر در تاریخ بیست و هشتم ماه اوت ۲۰۱۴ در یکی‌ از شهر‌های مرزی پاکستان به دست افراد ناشناس کشته شده است. خبر کشته شدن آقای ریگی ابتدا توسط سایت‌ها و خبرگزاری‌های امنیتی جمهوری اسلامی اعلام و سپس به صورت غیر رسمی‌ در شبکه‌های اجتماعی منتسب به این گروه مورد تایید قرار گرفت. رسانه‌های جمهوری اسلامی از جمله شبکه اول خبر صدا و سیما دولتی ایران طی‌ پخش گزارشی کوتاه مدعی شده است که قتل آقای ریگی در نتیجه اختلافات داخلی‌ درون گروهی جیش النصر اتفاق افتاده است. هیچ فرد و یا گروهی مسولییت این ترور را نپذیرفته است و سازمان‌ جیش‌ النصر در مورد این رویداد و چگونگی‌ کشته شدن آقای ریگی فعلا توضیحی به افکار عمومی‌ ارائه نداده است. در همین حال رضا حسین بور، فعال شناخته شده بلوچ که ساکن انگلیس میباشد در واکنش به کشته شدن عبدل رئوف ریگی، ضمن تایید خبر بدون ذکر جزئیات بیشتر با یادآوری اختلافات آقای ریگی با سازمان جیش‌ النصر خطاب به رهبر سازمان مزبور(صلاح الدین فاروقی) مینویسد که “باید آقای فاروقی ثابت کند که در این ترور نقشی‌ نداشته است.”

سازمان جیش‌ العدل در واکنش به کشته شدن عبدل الرئوف ریگی با صدور بیانیه رسمی‌ ضمن محکوم کردن ترور مزبور، اعلام کرده است که هیچ نقشی‌ در کشته شدن آقای ریگی نداشته است و تاکید کرده است که انتقام این ترور را از جمهوری اسلامی خواهد گرفت.

 شاخه سیاسی سازمان “جیش‌ النصر” با تماس با پایگاه خبری “حقوق انسانی‌ و اولیه بشر” ضمن تایید خبر قتل عبدل رئوف ریگی گفت که در روز‌های آینده طی‌ صدور اطلاعیه‌ای جزئیات بیشتری را در مورد این ترور بازگو خواهند کرد.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.