پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » یکی‌ از قاتلین عبدالرئوف ریگی دستگیر و اعدام شد.
 

 

 

یکی‌ از قاتلین عبدالرئوف ریگی دستگیر و اعدام شد.

یکی‌ از قاتلین عبد الرئوف ریگی دستگیر و اعدام شد.

ebrahim mehr nahaad

روز پنجشنبه ۲۸ اوت سال جاری عبد الرئوف ریگی، رهبر سازمان سیاسی نظامی جیش‌ النصر به هنگام مراجعت از یک مهمانی در شهر کویته پاکستان مورد حمله مردان ناشناس مسلح قرار گرفت و کشته شد. در این حمله مرگبار صادق ریگی یکی‌ از محافظین ریگی نیز کشته و ۳ نفر دیگر از اعضای جیش‌ النصر از جمله ابوبکر ریگی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شدند. به دنبال این حمله، سازمان جیش‌ النصر ابتدا حمله کنندگان را “عده‌ای از عناصر معلوم الحال” معرفی نمود که “طی‌ یک عملیات بزدلانه عبدل الرئوف ریگی و چهار تن‌ از یارانش را مورد حمله نارنجکی و مسلسلی” قرار داده اند. استفاده از لفظ “عناصر معلوم الحال” اشاره تلویحی به سازمان جیش‌ العدل بود. اما سازمان جیش‌ العدل به فوریت با صدور بیانیه‌ای ضمن اذعان به داشتن اختلاف با عبدالرئوف ریگی هر گونه نقش داشتن  در قتل آقای ریگی را تکذیب و تاکید کرد که اختلافات به اندازه‌ای نبوده است که منجر به کشتن شدن وی شود. همچنین سخنگوی سازمان جیش‌ العدل در گفتگو با تلویزیون آزاد بر عدم دخالت خود در کشته شدن ریگی تاکید مجدد کرد.

اکنون روز یک شنبه ۳۱ آگوست سازمان جیش‌ النصر با صدور بیانیه‌ای دیگر ضمن تاکید بر عدم دخالت نیرو‌های جیش‌ العدل در کشته شدن آقای ریگی، اعلام نموده است که ترور عبدالرئوف ریگی توسط نیرو‌های وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی انجام پذیرفته است. این سازمان همچنین از دستگیری یکی‌ از عوامل ترور عبدالرئوف ریگی به نام “ابراهیم مهرنهاد” خبر داده است. سازمان جیش‌ النصر شخص دستگیر شده را یکی‌ از فریب خوردگان وزارت اطلاعات توصیف نموده که “با وزارت اطلاعات همکاری میکرده است و نقش اساسی‌ در ترور آقای ریگی داشته است.” در ادامهٔ بیانیه‌ سازمان جیش‌ النصر ادعا شده است که شخص دستگیر شده(مهرنهاد) به “اعمال و کردار خود” اعتراف کرده است. در این بیانیه وعده داده شده است که به زودی فیلم اعترفات شخص مزبور در اینترنت قرار داده خواهد شد. آقای یعقوب مهرنهاد پس از اعتراف ,توسط سازمان جیش النصر اعدام شده است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.