پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » حمله به یک پاسگاه مرزی در بلوچستان و کشته شدن بیش از ۱۰ نیروی نظامی ایران
 

 

 

حمله به یک پاسگاه مرزی در بلوچستان و کشته شدن بیش از ۱۰ نیروی نظامی ایران

حمله به یک پاسگاه مرزی در بلوچستان و کشته شدن بیش از ۱۰ نیروی نظامی

jeish aldl

سازمان جیش‌ العدل با صدور بیانیه‌ای مدعی شده است که بامداد روز سه‌شنبه ۱۸ شهریور موفق شده است که با حمله به یک پاسگاه مرزی در منطقه آسکان در حومه شهر سروان دو تانک زرهی را منهدم کند. مطابق بیانیه مذکور بیش از ۱۰ نفر از نیرو‌های نظامی مستقر در پاسگاه کشته و تعدادی نیز زخمی شده اند. این سازمان در تشریح چگونگی‌ انجام این عملیات در قسمتی‌ از بیانیه چنین آورده است:

مبارزین این سازمان در گردان نظامی شهید شیخ ضیایی رحمه الله با محاصره پاسگاه مرکزی(مرزی) آسکان_سراوان از سه طرف وبا مسدود نمودن راههای ورودی و خروجی پاسگاه با سلاح های سنگین و نیمه سنگین به پاسگاه حمله و نیروهای رژیم را از سه طرف غافلگیر می نمایند.
در حین درگیری و سرگرم نمودن نیروهای رژیم یک تن از فرزندان شهادت طلب سازمان با یک خودرو حامل ۶۰۰ کیلو مواد انفجاری خود را به محوطه درون پاسگاه رسانده و موفق شده خودروی حامل مواد را در داخل محوطه پاسگاه پارک و خود را به سلامت به نزد سایر مجاهدین برساند و با استفاده از کنترل از راه دور موفق به انفجار خودروی حامل مواد گشت که با انفجار خودرو ۷۰ درصد پاسگاه بطور کامل همراه یک دستگاه تانک موجود در محوطه پاسگاه منهدم شود. همچنین پس از انفجار خودرو و منهدم شدن پاسگاه و تانک یک دستگاه تانک دیگر که بسوی مجاهدین حرکت کرده بود توسط مبارزین منهدم گشت. 
پس از انهدام پاسگاه و دو دستگاه تانک و به هلاکت رسیدن بیش از ده تن از نیروهای رژیم ،نیروهای کمکی رژیم که متشکل از بیش از ۸ دستگاه تانک و خودروی نظامی بود در جهت امداد نیروهای رژیم بسوی صحنه عملیات در حرکت بودند که مجاهدین مستقر بر مسیر توسط سلاح های سنگین کاروان امدادی رژیم را متوقف نمودند.
این درگیری به مدت سه ساعت ادامه داشته است و در این عملیات علاوه بر انهدام پاسگاه و دو دستگاه تانک وبه هلاکت رسیدن بیش از ده تن از نیروهای رژیم ،چندین تن دیگراز نیروهای رژیم نیز زخمی می باشند.در این عملیات یک تن از مجاهدین نیز از ناحیه پا بصورت سطحی مجروح گشته است.

“انتقام خون عبد الرئوف ریگی” یکی‌ از انگیزه‌های این عملیات عنوان شده است. سخنگوی سازمان جیش‌ العدل در تماس با پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر گفت که در این عملیات حدود ۵۰ نفر از نیرو‌های تازه آموزش دیده جیش‌ العدل شرکت داشتند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.