پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » یک معلم و یک بسیجی‌ در بلوچستان ترور شدند؛ جیش‌ العدل نقش خود را در ترور تکذیب کرد..
 

 

 

یک معلم و یک بسیجی‌ در بلوچستان ترور شدند؛ جیش‌ العدل نقش خود را در ترور تکذیب کرد..

یک معلم و یک بسیجی‌ در بلوچستان ترور شدند؛  جیش‌ العدل نقش خود را در ترور تکذیب کرد.

خبرگزاری‌های داخلی‌ ایران از کشته شدن یک معلم و یک بسیجی‌ به ضرب گلوله افراد مسلح ناشناس در شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان خبر داده اند. طبق گزارشات منتشر شده حوالی ساعت ۵ بعد از ظهر روز پنج شنبه ۱۱ دی‌ ماه دو نفر از اهالی روستای نصیر ابعاد سرباز “در حالی‌ که هر دو در صفت نانوایی بودند” توسط دو فرد مسلح ناشناس که سوار بر یک موتور سیکلت بوده اند، مورد حمله قرار گرفته و کشته شده اند. کشته شده گان عیسی شهرکی زاد معلم بومی بومی و ادهم صبوری بسیجی‌ بلوچ معرفی‌ شده اند. پیشتر نیز ۲ معلم به نام‌های “جواد نوروزی” و ” رضا سرگزی” در این استان توسط افراد مسلح به شیوه مشابه کشته شده اند. سخنگوی جیش‌ العدل در گفتگو با پایگاه خبری “حقوق انسانی‌ و اولیه بشر” ضمن تاکید بر اینکه طبق اساسنامه سازمان متبوعش، افراد جیش‌ العدل حق حمله به افراد غیر نظامی را ندارند، هر گونه نقش احتمالی‌ جیش‌ العدل در این ترور‌ها را تکذیب کرد.

balooch teroor2

balooch teroor

در همین حال، یک گروه ناشناس در صفحه فیسبوکی موسوم به “بلوچ و بلوچستان مظلوم” با انتشار یک اطلاعیه و تصاویری از کشته شده گان، مدعی شده است که “فرزندان بلوچ” این ترور‌ها را انجام داده اند. در این اطلاعیه فیسبوکی کشته شده گان افرادی معرفی شده اند که ” با استفاده از کارت بسیج و سپاه اقدام به راه بندانی و اخاذی ” از مردم می‌کرده اند و ” زنان بلوچ را از خودرو‌ها پیاده و مورد بازرسی و هتک حرمت” قرار میداده اند. در ادامه بیانیه مزبور تصریح شده است که “فرزندان بلوچ”، دو نفر مزبور را “به سزای عمل ننگینشان” رسانده است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.