پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » پیمان عارف از ایران به قصد تحصیل خارج شد
 

 

 

پیمان عارف از ایران به قصد تحصیل خارج شد

خروج پیمان عارف از کشور و واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی

پیمان عارف، فعال و منتقد سیاسی که که در اعتراضات و ناا آرامی‌های خرداد ۸۸ دستگیر و به حبس و شلّاق محکوم شده بود، در صفحه فیسبوک خود اعلام کرده است که توانسته روز شنبه ۱۷ ژانویه از کشور خارج و وارد ترکیه شود. آقای عارف “صدور حکم جدید زندان، احضار به دادسرای اوین و ممانعت وزارت اطلاعات از تحصیل” را از جمله دلایل ترک ایران عنوان کرده و اظهار امیدواری کرده است که “در روز‌های آینده در کشوری دیگر بر سر کلاس و درس باشد.” برخی‌ از کاربران شبکه اجتماعی فیسبوک در واکنش به خروج وی از ایران ابراز شادمانی و خرسندی کرده اند و برخی‌ نیز ضمن ابراز تاسف و یادآوری مشکلات پناهندگی به آقای عارف توصیه کرده اند که “با وجود همه مکافات” اگر ایران می‌ماند، بهتر بود. کاربر دیگری نیز با طعنه خروج وی را از ایران “تبریک” گفته و چنین نوشته است: “برنامه ریزی خوبی‌ برای اینکه خود را یک پناهنده سیاسی جا بزنید داشتید، تبریک میگم.”

azizan facebook2

اما در این میان فضائل عزیزان ضمن مقایسه پیمان عارف با احمد باطبی و تنی چند از فعالین دانشجوئی، آقای پیمان عارف را شخصی‌ فاقد انگیزه مبارزاتی توصیف کرد که صرفاً برای ادامه تحصیل از کشور خارج شده است و چنین نوشت:آقای پیمان عارف، زیاد ذوق زده نشوید، از نحوه نوشتن و توصیف خروج تان چنین بر می‌‌آید که شما فاقد انگیزه مبارزاتی هستید و از کشور نه برای ادامه مبارزه علیه جمهوری اسلامی بلکه برای ادامه تحصیل بیرون آمده اید، کسانی‌ که از طریق تلویزیون صدای آمریکا و بی‌ بی‌ سی‌ به عنوان مبارز به خورد مردم داده میشوند نهایتاً بعد از چند مصاحبه آبکی برای ادامه تحصیل و اخذ ویزای آمریکا به اصطلاح از کشور می‌گریزند، البته این شما تنها نیستید کسانی‌ مثل فخرآور و احمد باطبی و منوچهر محمدی و کیانوش سنجری و کوروش صحتی و دهها تن‌ دیگر نیز پیشتر از شما به همین شیوه  با انجام چند مصاحبه با صدای آمریکا و .. برای خود پرونده سیاسی تشکیل و از کشور خارج شدند و اکنون در آمریکا دنبال کار و تحصیل و کالج و خوشگذرانی‌‌های خود در کلوب‌های شبانه واشنگتن هستند. انگار نه انگار که زمانی‌ خود را سیاسی جا زده بودند مثل شما.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.