پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » جزئیات بیشتر از درگیری مسلحانه در سراوان بلوچستان از زبان رضا حسین بر
 

 

 

جزئیات بیشتر از درگیری مسلحانه در سراوان بلوچستان از زبان رضا حسین بر

جزئیات بیشتر از درگیری مسلحانه در سراوان بلوچستان از زبان رضا حسین بر

روز پنجشنبه، ۱۶ بهمن ماه سال جاری رسانه‌های حکومتی از یک درگیری مسلحانه در منطقه سراوان بلوچستان خبر دادند و مدعی شدند که سه‌ عضو جیش‌ العدل را دستگیر کرده اند. سازمان جیش‌ العدل نیز بعد از چند روز سکوت ضمن تایید این درگیری، اعلام کرد که این درگیری ۸ ساعت به طول انجامیده و تاکید کرده هیچ عضوی از جیش‌ العدل دستگیر نشده است.

آقای رضا حسین بور، فعال سیاسی مقیم لندن , روز سه‌ شنبه در یکی‌ از برنامه‌های تلویزیونی خود جزئیات بیشتری از این درگیری را بیان می‌کند. وی با مقایسه استراژی نظامی جیش‌ العدل با برخی‌ دیگر از سازمان‌های خارجی‌ مسلح، به ستایش استراژی جیش‌ العدل پرداخت و آن‌ را یک استراتژی بسیار موثر توصیف کرد که “بلوچ‌ها در طول زمان ” آموخته اند. وی گفت که برخی‌ از اعضای جیش‌ العدل در یک خانه تیمی مورد محاصره نیرو‌های سپاه قرار میگرند، اما سازمان جیش‌ العدل با ارسال نیرو‌های کمکی‌ از چندین سو‌ به نیرو‌های محاصره کننده حمله میکنند و نهایتا بعد از ۸ ساعت درگیری موفق میشوند که حلقه محاصره را شکسته و جان نیرو‌های خود را نجات دهند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.