پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » حمله مرگبار به خودروی گشت نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان.
 

 

 

حمله مرگبار به خودروی گشت نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان.

حمله مرگبار به خودروی گشت نیروی انتظامی در سیستان و بلوچستان.

یک خودروی گشت نیروی انتظامی در روستای گلوگاه استان سیستان بلوچستان مورد حمله مسلحانه افرادی ناشناس قرار گرفته که منجر به کشته شدن یکی‌ از سرنشینان آن شده است. رسانه های داخلی‌ ایران ضمن اعلام این خبر، نام فرد کشته شده را محمود بزی، ۲۱ ساله عنوان کرده اند. در گزارشات منتشر شده تاکید شده است که خودرو گشت موصوف روز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ماه، توسط افراد ناشناس مسلح به رگبار بسته شده است. روستای گلوگاه در ۵۰ کیلومتری بلوچستان واقع شده است. هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولئت این حمله را نپذیرفته است.

zahedan news haashemi

پلیس سیستان و بلوچستان اعلام کرده است که هویت مهاجمان مشخص نیست و افزوده که تحقیقات گسترده‌ای برای شناسایی عاملان حادثه را آغاز کرده است. اما در این میان سایت “زاهدان نیوز” که اخبار مربوط به منطقه جنوب شرق ایران را پوشش میدهد، طی‌ انتشار مطلبی ذیل عنوان “آقای هاشمی باز هم خرده شرارت؛ شهادت یک مامور به فاصله یک روز پس از اعلام استاندار به افزایش ضریب امنیتی “، ضمن اشاره به کشته شدن یک مامور نیروی انتظامی، حملات تندی را متوجه استاندار سیستان و بلوچستان کرده است. زاهدان نیوز ضمن بازتاب تمسخر آمیز بخشی از اظهارات اخیر استاندار بلوچستان که در آن‌ ادعا کرده بود “ضریب امنیتی بلوچستان در ماهه‌ دوم امسال قابل مقایسه با هیچ مقطعی نیست.”، با لحنی تند نوشت:”تقریبا در فاصله ای نزدیک به ۲۴ ساعت از این اظهار نظر بر اثر تیراندازی افراد مسلح ناشناس به خودروی گشت نیروی انتظامی در روستای گلوگاه از توابع بخش کورین شهرستان زاهدان یک سرباز وظیفه به شهادت رسید ، حالا جای سوال اینجاست که آیا آقای علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان این شهید را نیزدر آمار خود لحاظ می کند ؟.”

حملات اخیر به مأمورین حکومتی در حالی‌ انجام می‌پذیرد که پیشتر مقامات امنیتی استان بلوچستان اعلام کرده بودند که عاملان ترور و قتل‌های ۸ سال پیش را دستگیر کرده اند. اما ادامه روند ناامنی موجود در این استان باور سخنان مقامات حکومتی و امنیتی را برای افکار عمومی دشوار ساخته است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.