پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟» به قلمِ رضا پرچیزاده منتشر شد
 

 

 

کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟» به قلمِ رضا پرچیزاده منتشر شد

رضا پرچی‌زاده، نویسنده، پژوهشگر و فعال سیاسی که هم اکنون در دانشگاه ایندیانای پنسیلوانیا در رشته نقد و ادبیات انگلیسی دوره دکترای خود را می‌گذراند، اخیرا بعد از حدود دو سال تلاش مستمر توانسته کتابی بسیار ارزشمند تحت عنوان «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد» منتشر کند. این کتاب ۲۶۴ صفحه‌ای نگرشی جدید در مورد چراییِ سرنگونی جمهوری اسلامی پیش روی مخاطب قرار داده، که در نوع خود کم‌نظیر است. مطالعه این کتاب را به همه آزادی‌خواهان توصیه می‌کنیم.
تبلیغ جلد

بالاخره، پس از حدود دو سال، کتاب «چرا باید جمهوری اسلامی را سرنگون کرد؟ جستارهایی در پدیدارشناسی جمهوری اسلامی» به قلمِ اینجانب و به همت باشگاه ادبیات منتشر شد. ایده تدوین این کتاب بیش از دو سال پیش به ذهن نگارنده رسید هنگامی که متوجه شدم دوست گرامی ام امیر عزتی در باشگاه ادبیات برنامه ای برای انتشار کتاب‌های الکترونیکی دارد. در طی سال‌های اخیر جستارهای سیاسی/اجتماعی بسیاری درباره موضوعات مختلف نوشته ام که چارچوب نظری نسبتا ثابتی را دنبال می‌کنند، اما از آنجا که این مقالات پراکنده بوده اند و هر کدام به تنهایی در جایی منتشر شده اند، این پیوستگی نظری – که به نظرم لازمۀ کارِ سیستماتیک است – کمتر به چشم می آمد. بنابراین تصمیم گرفتم تعدادی از مهم‌ترینِ این مقالات را با ویرایش و تغییراتِ مناسب در قالب مجموعه ای نسبتا منظم با مقدمه ای نسبتا مفصل که شیوه و هدف کتاب را توضیح می دهد منتشر کنم. این تصمیم را با امیر در میان گذاشتم، و ایشان استقبال کرد، و خودش کارِ ویرایش و طراحیِ جلدِ کتاب را هم بر عهده گرفت.

از آنجا که مقالات را برای کسب درآمد ننوشته بودم و به همین ترتیب قصدم از انتشار کتاب هم کسب درآمد نبود، نظرم این بود که کتاب به طریقی منتشر شود که بتواند فقط خرجی که باشگاه برای کتاب کردنِ آن متحمل شده را به باشگاه بازگرداند. امیر گفت که این هم لزومی ندارد، و این خرج هم مثل باقی خرج‌هایی که باشگاه ادبیات می کند برای بهبود فرهنگ مملکت است. لذا در نهایت قرار بر این شد که نسخه الکترونیکی کتاب را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار دهیم. با این وجود به عنوان نویسنده از خوانندگان خواهش می کنم که اگر کتاب را مفید یافتند، به هر طریقِ ممکن به باشگاه ادبیات کمک کنند تا این فرآیندِ روشنگریِ رایگان، عام المنفعه و مستقل بتواند ادامه پیدا کند. خوانندگان می توانند به باشگاه کمکِ نقدی – هرچند کم – کنند، یا به باشگاه کتاب هدیه کنند. همین‌جا از تمام عزیزانی که برای انتشار و توزیع کتاب یا کارهای دیگرِ مربوط به کتاب زحمت کشیده اند سپاسگزاری فراوان می کنم. امیدوارم که مطالعه این کتاب هم میهنانم را مفید افتد.

رضا پرچی زاده
ایندیانا، پنسیلوانیا
چهاردهم اردیبهشت ۱۳۹۴

لینک‌های دانلود کتاب:
نسخه پی دی افِ کتاب در باشگاه ادبیات
نسخه کیندلِ کتاب در وب‌سایت آمازون

نشانی برای کمک نقدی به باشگاه از طریق حساب پی‌پال:
amir.ezati@gmail.com
افرادی که در داخل یا خارج ایران به سر می‌برند، و مایل به کمک نقدی از طریق حواله بانکی هستند، از طریق ایمیل بالا یا فیس‌بوک با مدیر باشگاه ادبیات تماس بگیرند.
صفحه فیس‌بوک باشگاه ادبیات
وبلاگ باشگاه ادبیات


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.