پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » استقبال یک سایت حکومتی از تعطیلی‌ برنامه های تلویزیون آزاد
 

 

 

استقبال یک سایت حکومتی از تعطیلی‌ برنامه های تلویزیون آزاد

استقبال یک سایت حکومتی از تعطیلی‌ برنامه های تلویزیون آزاد

تلویزیون آزاد چندی پیش با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که به سبب مشکلات مالی‌ قادر به تهیه و تولید برنامه تلویزیونی نیست و ناگزیر فعالیت های آن متوقف گشته است.  تنها بیست و چهار ساعت پس از صدور این اطلاعیه سایت امنیتی و اطلاعاتی موسوم به “امپراطوری دروغ” از متوقف گشتن برنامه تلویزیون آزاد ابراز خشنودی کرد. این سامانه حکومتی که وظیفه خود را “مقابله با رسانه های بیگانه” تعریف می‌کند با اختصاص مطلبی مبسوط تحت عنوان “تعطیلی‌ تریبون جیش‌ العدل” تا توانست علیه تلوزیون آزاد و مدیریت آن عقده گشایی تبلیغاتی کرد. دست اندرکاران سایت امنیتی مذکور در گزارش خود کوشیده اند تا تعطیلی‌ تلوزیون آزاد را در نتیجه ” بی‌ توجهی‌ مخاطبین و کاهش کمک های دلاری دولت های غربی” قلمداد کنند.

azad tv jeish aldl

این گزارش با بازتاب قسمت هایی از اطلاعیه تلویزیون آزاد ضمن اذعان بر حمایت تلوزیون آزاد از گروه های مختلف اپوزیسیون ناراحتی عمیق خود را از حمایت تلویزیون آزاد از سازمان های جیش‌ العدل و انجمن پادشاهی را نتوانست پنهان کند و چنین نوشت:

تلویزیون‌های ماهواره‌ای اپوزسیون در خارج از کشور، اقدامات بسیاری علیه منافع ملی ایران انجام می‌دهد، اما در این میان برخی از تلویزیون‌ها از جمله «تلویزیون آزاد» در سالهای اخیر پا را فراتر از دیگران گذاشتند و به صورت مستقیم و علنی با سرکردگان گروه‌های تروریستی منطقه ارتباط برقرار کرده و از آنها حمایت نمودند. «فضائل عزیزان» چندین بار با «عبدالمالک ریگی» سرکرده معدوم گروهک تروریستی جندالله نیز مصاحبه کرده بود.

«تلویزیون آزاد» در حالی با شعار «تلاش دموکراتیک برای آزادی» فعالیت می‌کرد که در صفحه نخست وب‌سایت خود به‌طور علنی بنر تبلیغاتی گروهک تروریستی تندر (انجمن پادشاهی ایران)، عامل انفجار تروریستی حسینیه شهدا شیراز را قرار داده است.

ارتباط با گروه‌های تروریستی و اقدامات خرابکارانه از جمله وظایف اصلی «تلویزیون آزاد» بود. ارتباط این تلویزیون با گروهک تروریستی «جیش العدل» تا به حدی بود که این رسانه به تریبون رسمی‌گروهک تروریستی جیش‌العدل تبدیل شده و بسیاری از بیانیه‌ها و اعلام‌مواضع این گروه تروریستی از طریق «تلویزیون آزاد» منتشر می‌شد.

لازم به توضیح است که گزارش سایت “امپراطوری دروغ” در مورد تلویزیون آزاد در بخش ” پرونده های ویژه” طبقه بندی و منتشر شده است. سایت مزبور در توضیح این بخش چنین آورده است : “این بخش مربوط به پرونده های ویژه است که به مرور زمان و به صورت سریالی پخش میشود.” طبقه بندی اخبار مربوط به تلویزیون آزاد در بخش ویژه به معنای این میباشد که سایت موصوف یک سلسله حملات رسانه ای را در آینده به صورت سریالی متوجه تلویزیون آزاد و دست اندرکاران آن خواهد کرد تا بنا به رسالت ذاتی که برای خود تعریف کرده “با رسانه های بیگانه مقابله” بکند. از این رو پیشبینی‌ میشود که در آینده نیز سایت امنیتی مذکور حملات رسانه ای را متوجه تلویزیون آزاد و مدیریت آن انجام بدهد.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.