پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » وزیر سابق بهداشت: به خاطر تحریم‌ها روزی هزار میلیارد تومان ضرر کردیم.
 

 

 

وزیر سابق بهداشت: به خاطر تحریم‌ها روزی هزار میلیارد تومان ضرر کردیم.

وزیر سابق بهداشت : به خاطر تحریم‌ها روزی هزار میلیارد تومان ضرر کردیم.

مسعود پزشکیان، نماینده فعلی‌ مردم تبریز طی‌ یک سخنرانی عمومی‌ در یکی‌ از شهر‌های کرمانشاه از فساد‌ها و بی‌ قانونی‌های برخی‌ از مسولان جمهوری اسلامی شکوه کرد. وزیر سابق دولت محمد خاتمی، با اشاره به اینکه بابک زنجانی “کشتی‌ کشتی‌ نفت می‌برد”، انگشت اتّهام را به راس حرم قدرت نشانه رفته و گفت:بنده نماینده هستم. آیا به من نماینده یک تانکر نفت هم می دهند؟ بابک زنجانی کشتی کشتی نفت بردند. آیا از بزرگان کشور کسی خبر نداشت؟ مگر می شود بدون حضور و اشاره بزرگان از این غلط ها کرد؟

pezeshkiaan
پزشکیان در بخشی دیگر از اظهارات خود، ضمن اشاره به بی‌قانونی‌های احمدی‌نژاد، اذعان کرد که به خاطر تحریم‌ها ایران هر روز هزار میلیار تومان ضرر کرده است. وی در توضیح جزئیات این ضرر‌های میلیاردی روزانه افزود:ما به خاطر تحریم ها روزی هزار میلیارد ضرر کردیم. قطر روزانه ۴۰۰ میلیارد تومان از سهم گاز ما در میادین مشترک بر می دارد…. در تحریم ها بازار نفت را از دست دادیم، روزی ۵۰۰ میلیارد تومان ضرر کردیم. جنس قلابی گرفتیم، گران خریدیم و ارزان فروختیم. آیا بازهم تحریم ها اثر نداشت؟

مقامات جمهوری اسلامی برای سال‌های متمادی تحریم‌ها را نه تنها بی‌ اثر می‌دانستند بلکه آن را فرصتی برای پیشرفت ایران جلوه میکردند. اظهارات مسعود پزشکیان، از این جهت که از جمله معدود مواردی است که ضمن قبول تاثیر تحریم‌ها از ضرر روزانه هزار میلیارد تومان پرده برمیدارد، حائز اهمیت ویژه است.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.