پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » وقوع درگیری میان پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران و سپاه پاسداران
 

 

 

وقوع درگیری میان پیشمرگان حزب دمکرات کردستان ایران و سپاه پاسداران

روژی کورد: طبق اطلاعات روژی کورد، بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۵ شمسی، در محدوده شهرستان اشنویه در استان ارومیه، ما بین نیروهای سپاه تروریستی رژیم و پیشمرگان حزب دمکرات کوردستان ایران، جنگ و درگیری رخ داده است که بیش از دو ساعت در جریان بوده است.
این جنگ  در نزدیکی روستای حسن نوران از توابع شهرستان اشنویه رخ داده است.

shno
برطبق برخی اطلاعات رسیده به روژی کورد که از سوی برخی نهادهای مطلع نیز تایید شده است در این جنگ یکی از فرماندهان رژیم و ۵ پاسدار کشته شده اند اما پیشمرگان تلفاتی نداشته اند.

در لحظه انتشار این خبر راههای منتهی به اشنویه و روستای ده شمس از سوی نیروهای رژیم کنتل و محاصره شده است.

سخنگوی شورای نظامی حزب دمکرات کوردستان ایران طی خبری که در وب سایت کوردستان میدیا، وب سایت مرکزی این حزب منتشر نموده است اعلام داشته است که تیمی از پیشمرگان این حزب حین انجام ماموریتهای خزبیشان در شهرستان اشنویه و حد فاصل روستاهای “سرگیز و قره سقل” در کمین نیروهای رژیم افتاده اند و در نتیجه درگیری در میان پیشمرگان حزب دمکرات کوردستان ایران و نیروهای رژیم رخ داده است که در نتیجه این جنگ تلفات زیادی متوجه نیروهای رژیم گردیده است و شمار کثیری از انها کشته و زخمی شده اند.

شایان ذکر است که با توجه به کثرت مجروحات نیروهای سپاه پاسداران، بیمارستان اشنویه اجازه ورود به دیگران مریضان را نداده و تنها مجروحان این درگیری را درمان میکند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.