پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » سکولار دموکراتی که شرکت در مراسم حج را به شرکت در کنگره سکولار دموکرات‌ها ترجیح داد.
 

 

 

سکولار دموکراتی که شرکت در مراسم حج را به شرکت در کنگره سکولار دموکرات‌ها ترجیح داد.

سکولار دموکراتی که شرکت در مراسم حج را به شرکت در کنگره سکولار دموکرات‌ها ترجیح داد.

سفر رضا حسین ٔبر– فعال سیاسی بلوچ مقیم لندن که سال‌ها به عنوان یکی‌ از اعضای اصلی‌ شبکه موسوم به “سکولارreza-hossein-bor دموکرات ها” شناخته میشود-به عربستان از چند جهت خبرساز شده است. یکی‌ اینکه بخش فارسی‌ شبکه ال عربیه با انتشار مصاحبه‌ای از وی بدون اشاره به هویت او، اظهارات رضا حسین بر را نه به عنوان مواضع فعال سیاسی مخالف دولت ایران، بلکه صرفا به عنوان نظر یک زائر و شهروند عادی ایرانی منتقد رهبر جمهوری اسلامی در مورد سیاست‌های حج به روی آنتن برده است. این اقدام غیر حرفه‌ای شبکه العربیه در انتشار یک خبر تحریف شده به لحاظ عدم رعایت اصول خبرنگاری به شدت مورد انتقاد است؛ چرا که رضا حسین بر، به واسطه اجرای برنامه‌های تلویزیونی و همچنین نوشتن مقالات مختلف که بسیاری از آنها نیز در همین شبکه عربی‌ منتشر شده ، چهره‌ای شناخته شده است و قاعدتا شبکه العربیه نیز در زمان مصاحبه با هویت و پیشینه وی اطلاع کامل داشته است. اما اینک این شبکه العربیه است که باید پاسخ دهد که چگونه مصاحبه با یک فعال سیاسی تبدیل به مصاحبه با زائر ایرانی میشود؟ آیا اینگونه وارونه نمایی توهین به مخاطب فارسی‌ زبان بخش فارسی‌ العربیه نیست؟

از سوی دیگر، رضا حسین بر قرار بود به عنوان یکی‌ از اعضا و سخنرانان در چهارمین کنگره سکولار و دموکرات‌ها شرکت کند، ولی‌ گویا  آقای حسین بر شرکت در مراسم حج در عربستان به شرکت در محفل نوری علا‌ ترجیح داده است. همین امر باعث شده است که آقای نوری علا‌ رهبر شبکه سکولار ها- سرآسیمه با انتشار بیانیه‌ای پر از تناقض ضمن ابراز برائت از از آقای رضا حسین بر، هر گونه عضویت ایشان در شبکه سکولار دموکرات‌ها را به طور کلی‌ نفی کند. در بخشی از این بیانیه از سفر آقای حسین بر به عربستان با عنوان “خبط و خطای سیاسی” یاد شده است.

از سوی دیگر در شبکه‌های اجتماعی چون فیسبوک نیز، سفر این سکولار دموکرات دسمایه طنزی شده است و برخی‌ کاربران با الفاظی چون “حاجی سکولار” و “حاجی دموکرات” رضا حسین بر و کنگره سکولار و دموکرات‌ها را به سخره گرفته اند. صدور بیانه شبکه سکولار دموکرات‌ها علیه رضا حسین بر نیز تلاشی برای جلوگری تخریب از بیشتر شبکه موصوف ارزیابی شده است


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.