پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » ۱۰ نفر از نیروهای نظامی ‌ایرانی در بلوچستان توسط جیش‌ العدل کشته شدند.
 

 

 

۱۰ نفر از نیروهای نظامی ‌ایرانی در بلوچستان توسط جیش‌ العدل کشته شدند.

۱۰ نفر از نیروهای نظامی ‌ایرانی در بلوچستان توسط جیش‌ العدل کشته شدند.

خبرگزاریهای داخلی‌ و رسمی‌ ایران گزارش داده اند که در درگیری مسلحانه‌ای بین مرزبانان ‌ایرانی و گروهی مسلح حداقل ۱۰ تن‌ از نیرو‌های نظامی ایران در نقطه صفر مرزی پاکستان و ایران کشته و تعدادی نیز زخمی شده اند. خبرگزاری امنیتی “تسنیم” وابسته به سپاه پاسدران ضمن انتشار اسامی برخی‌ از کشته شده گان مسولیت این حمله را متوجه گروه جیش‌ العدل کرده است. در همین حال سخنگوی سازمان جیش‌ العدل طی‌ گفتگو با تلویزیون آزاد ضمن تایید درگیری بین این سازمان و ناجا اعلام کرد ۱۰ پاسدار را طی‌ عملیاتی حساب شده از بین برده اند. سخنگوی جیش‌ العدل اظهار داشت که هفت سرباز و سه‌ کادر نیروی انتظامی کشته شده و چهار نفر نیز زخمی شده اند.

خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه تعداد مرزبانان کشته شده را ۹ نفر اعلام کرده و در تشریح چگونگی‌ وقوع این درگیری چنین نوشته است:

“درحین گشت زنی مرزبانان منطقه میرجاوه، تعدادی از تروریست‌ها از داخل خاک پاکستان مرزبانان را با استفاده از سلاح های دوربرد به شهادت رساندند. مسئولیت این اقدامات به عهده دولت پاکستان است؛ فرماندهی مرزبانی ناجا هم اکنون درمنطقه حاضر و درحال بررسی موضوع است.”

خبر گزاری ایلنا به نقل از دادستان عمومی و انقلاب زاهدان، موحدی راد، در تشریح جزئیات این حمله خونین چنین نوشته است:

حدود ساعت ٢٠ امشب در منطقه مرزی میرجاوه و بین میل ٩٩ و ١٠٠ یازده نفر از ماموران مرزبانی متشکل از سه نفر از ماموران کادری و هشت نفر از سربازان وظیفه به هنگام تعویض پست مورد حمله و کمین تروریست‌ها قرار گرفته و بر اثر تیراندازی با تیربار گرینف متاسفانه هشت نفر از آنان در دم به شهادت رسیده و دو نفر دیگر نیز پس از انتقال به بیمارستان به شهادت رسیده‌اند

آقای موحدی در نهایت انگشت اتّهام را متوجه جیش‌ العدل کرده است.

اسامی نیروهای نظامی که در عملیات جیش‌ العدل کشته شدند به شرح ذیل در خبرگزاری کار ایران ایلنا منتشر شده است:

نیروهای کادری:

ستوان‌سوم علی پودینه

ستوان‌سوم محسن دایی‌زاده

ستوان‌سوم حمیدرضا جهان تیغ

سربازان:

حجت کاظمی

صادق خدادادی

امیر مکاری

مهدی امینی

حسین طاهریان

داوود باشتنی

مجروحان:

سرباز معین بیانی

سرباز مرتضی اردنی


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.