پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » انعکاس گسترده گردهمایی ایرانیان مخالف رژیم در کنگره آمریکا در مطبوعات مهم عرب زبان
 

 

 

انعکاس گسترده گردهمایی ایرانیان مخالف رژیم در کنگره آمریکا در مطبوعات مهم عرب زبان

گزارشِ مفصلِ «کتابتِ» عراق از نشستِ مخالفانِ جمهوری اسلامی در کنگره آمریکا به تاریخِ ۸ ژوئنِ ۲۰۱۷. «براندازانِ نظام» تیترِ اصلیِ این گزارش است.

 

روز پنجشنبه، هشتم ژوئن ۲۰۱۷، تعدادی از ایرانیان مخالف نظام جمهوری اسلامی به کنگره آمریکا دعوت شدند و در اقدامی کم سابقه همگی‌ مدعوین در سخنرانی‌های خود خواهان سرنگونی رژیم ایران شدند. آنها حتی چند طرح را برای چگونگی این سرنگونی به کنگره ارائه کردند. این نشست به دلیل ویژگی‌های خاص از جمله مطرح شدن صریح سرنگونی رژیم، مورد توجه بسیاری از جمله رسانه‌های عرب زبان منطقه قرار گرفت.

 

روزنامه “ژورنال مصر” با گفتگو با سه‌ تن‌  از سخنرانان کنگره، به بازتاب این نشست تاریخی ایرانیان پرداخت. این نشریه مصری دیدگاه‌های خانم مرجان گرینبلت و آقایان رضا پرچیزاده و فرهمند کلایه را در مورد نشست ۸ ژوئن در کنگره آمریکا بازتاب داده است.

در عراق نیز روزنامه پر تیراژ “کتابت“، با استناد به گزارش منتشر شده در “پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر” به صورت مبسوط و مفصلی به پوشش خبری نشست ۸ ژوئن در کنگره آمریکا پرداخته است. گزارش روزنامه “کتابت”ذیل عنوان “بر اندزان ایرانی در کنگره آمریکا طرح سرنگونی رژیم را ارائه کردند” چاپ و منتشر شده است. این روزنامه در گزارش خود تاکید کرده است که همه سخنرانان حاضر در کگره آمریکا خواهان سرنگونی رژیم ایران شده اند.

علی‌‌رغم انعکاس گسترده نشست مزبور در مطبوعات و رسانه‌های بین المللی، رادیو فردا و صدای آمریکا از پوشش خبری آن امتناع کرده اند.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.