پایگاه خبری حقوق انسانی‌ و اولیه بشر » درگیری رسانه‌های زرد در خارج از کشور
 

 

 

درگیری رسانه‌های زرد در خارج از کشور

درگیری رسانه‌های زرد در خارج از کشور

برخی‌ از سایت‌ها و رسانه‌های اینترنتی خارج از کشور، به دلیل آنکه گردانندگان آنها فاقد سواد رسانه‌ای هستند -علارغم آنکه سالهای متمادی از حیاتشان سپری گشته _ به صورت محسوسی از بحران کمبود مخاطب در رنج به سر میبرند. تلویزیون اینترنتی موسوم به “میهن” و سامانه اینترنتی “ایرانگلوبال” از مصداق‌های چنین رسانه‌هایی‌ هستند که به علت فقدان مخاطب و مهارت‌های لازمه به زرد نویسی و زرد گویی پرداخته اند.

در تازه‌ترین نمونه از این درگیری رسانه‌های زرد یاد شده، تلویزیون میهن در یکی‌ از گفتگوهای خود با یکی‌ از فعالان چپ، مدیر سایت ایران گلوبال(کیانوش توکلی) را متهم به “لوو دادن” برخی‌ از اعضای سازمان فدائیان خلق در خراسان نمود.

کیانوش توکلی نیز در مقام دفاع از خود، ضمن انتشار تکذیبه هایی از شاخه اکثریت فدائیان خلق ایران، درصدد پاسخگویی به این اتّهام سنگین آمده است. “اصغر جیلو” از شاخه اکثریت فدائیان خلق، با انتشار بیانیه‌ای مدعی شده است که آقای کیانوش توکلی در لؤ رفتن اعضای حزب متبوعش در ضربات سال ۱۳۶۵ نقشی‌ نداشته است.

لازم به توضیح است، شاخه اکثریت فدائیان خلق بعد از انقلاب ۱۳۵۷ از درون سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران بوجود آمد. این شاخه در سال ۵۷ خط مش مبارزه مسلحانه را کنار گذاشت و به حمایت از رهبر انقلاب جمهوری اسلامی پرداخت. برابر اسناد بیشمار منتشر شده، شاخه اکثریت در لو دادن بسیاری از مبارزان با رژیم ایران همکاری‌های گسترده‌ای کرده است.

در همین کشمکش، یکی‌ از اعضای قدیمی‌ سایت ایران گلوبال(اقبال اقبالی) در اعتراض به آنچه آن را “مش دلبخواهی” سایت خواند، ضمن اذعان به اینکه سایت ایران گلوبال به “جدل‌های شخصی‌”{زرد نویسی} سقوط کرده، از آن  کناره گیری کرد.


ارسال به:  Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Delicious :: Stumbleupon :: Friendfeed :: Twitter :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

Azadegi.comارسال نظر برای این مطلب بسته شده است.