نسیم نجفی اقدم معروف به “نسیم سبز”، دختری ۳۹ ساله بود که ویدئو هائی در کانال‌های اجتماعی همچون یوتیوب و فیسبوک و … در راستای تبلیغ گیاه خواری و حمایت از حقوق حیوانات تهیه و منتشر میکرد.وی در برخی‌ از این ویدئو‌ها از سیاست سرکوب و سانسور شرکت یوتیوب به شدت انتقاد کرده و معتقد بود که آن شرکت به عمد ویدئو‌های او را سانسور و محدود می‌کند تا ویدئو‌های او بیننده کمتری داشته باشد. چند روز پیش ادعا شد که نسیم اقدم در یک اقدام تلافی جویانه به مقر مرکزی دفتر یوتیوب در سانفرانسیسکو رفته و بعد از تیراندازی به سه نفر و زخمی کردن آنها با شلیک گلوله خودکشی کرده است.

اینکه چگونه یک فعال حقوق حیوانات که حتی ازارش به یک مورچه نیز نرسیده بود مرتکب چنین اقدام هولناکی شده است، همچنان یکی‌ از جدی‌ترین سوالات مطرح در افکار عمومی‌ است که قطعا بدون پی بردن به جزئیات این قضیه پاسخ بدان دشوار خواهد بود. برخی‌ از رسانه‌های اصلی‌ آمریکا بدون هیچ مدرکی‌ در گزارشات غیر حرفه‌ای نسیم اقدام را فردی “احتمالا روانی‌” توصیف کردند. در برخی‌ از شبکه‌های اجتماعی برخی‌ کاربران نیز احتمال داده ا‌ند که نسیم از بیماری روانی‌ رنج میبرده است؛ این در حالیست که خانم نسیم اقدم در یکی‌ از برنامه‌های خود در پاسخ به برخی‌ از بیننده‌های خود این اتهام را پیشاپیش رد کرده بود.

پلیس مدعی شده است که نسیم اقدم بعد از زخمی کردن سه نفر، خودش را کشته است اما هیچ ویدئویی از لحظه خودکشی وی منتشر نشده است. همین عدم انتشار مدرک یا ویدئو خودکشی‌ ادعایی باعث تقویت این فرضیه شده که احتمالا نسیم اقدم با شلیک گلوله پلیس آمریکا به قتل رسیده است.