افشای محتویات نوار صوتی؛ جزییات وحشتناک چگونگی‌ قطعه قطعه شدن جمال خاشقچی توسط رسانه‌های ترکیه

حدود ۲ هفته پیش، روزنامه نگار معروف عربستانی، جمال خاشقچی برای اخذ گواهی تجرد وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد و بعد از آن ناپدید شد. اندکی‌ بعد از این ، رسانه‌های محلی به نقل از منابع امنیتی تورکیه مدعی شدند که یک تیم ۱۵ نفره ترور در داخل کنسولگری عربستان جمال را بعد از شکنجه به قتل رساندند و سپس بدن وی را با اره برقی تکه کرده و در درون جعبه‌های مختلف گذاشته و از کنسولگری خارج کرده ا‌ند.

اکنون که ۲ هفته از زمان ناپدید شدن این روزنامه نگار می‌گذرد، رسانه‌های تورکیه اقدام به انتشار متن نوار صوتی کرده ا‌ند که به گفته آنها از طریق منابع امنیتی تورک دریافت کرده ا‌ند. روزنامه نیویورک تایمز امروز چهارشنبه ۱۷ اکتبر ۲۰۱۸، به نقل از رسانه‌های نیمه دولتی تورکیه به موضوع قتل جمال خاشقچی پرداخت که حکایت از قتل وحشتناک و وحشیانه‌ای درد که نمونه آن را فقط میتوان در برخی‌ از فیلم های مخوف هالیوودی سراغ داشت.

روزنامه نیویورک تایمز با استناد به متن نوار صوتی اطلاعاتی که توسط رسانه‌های حامی‌ دولت تورکیه منتشر شده ا‌ند، می‌‌نویسد وقتی‌ جمال ۲ هفته پیش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، قاتلان او(جمال) در آنجا منتظر وی بودند. در ادامه این گزارش به نقل از یک مقام ارشد تورکیه و استناد به نوار صوتی چنین آمده است: “آنها انگشتان خود را تیز کرده بودند و سپس سر او را بریدند و اعضای بدنش را قطعه قطعه کردند.آقای خاشقچی در عرض چند دقیقه مرد و در عرض ۲ ساعت قاتلان صحنه را ترک کردند”

 

روزنامه نیویورک تایمز به نقلز مقام ارشد ترکیه میفزاید: “وقتی‌ که آقای جمال خاشقچی وارد دفتر کنسولگری عربستان شد، ماموران او را بلافاصله احاطه و شروع به ضرب و شتم و شکنجه وی کردند و نهایتا انگشتان و را قطع کردند.”

بر منبای محتویات متن نوار صوتی منتشر شده در روزنامه حامی‌ دولت ترکیه “شفق نو”، که مورد استناد روزنامه نیویورک تایمز قرار گرفته است، در هنگام قطع انگشتان جمال قاشقچی،ال اتیبی، سفیر عربستان، که شاهد این صحنه بوده است، خطاب به افراد تیم ترور میگوید: ” این(قطع انگشتان) را بیرون انجام بدید. شما مرا در درد سر خواهید انداخت”

یکی‌ از افارد تیم ترور، در واکنش به اعتراض سفیر میگوید: ” اگر میخواهی‌ وقتی‌ به عربستان برگشتی زنده بمونی، خفو شو.”

نیویورک تایمز در ادامه به جزییات وحشتناک بیشتری از نحوه برش و قطعه قطعه کردن جسد جمال خاشقچی می‌پردازد: وقتی‌ که آنها کله جمال را بریدند و میخاستند که بدن او را برش دهدند، دکتر متخصص کالبد شکافی که به منظور قطعه قطعه کردن جسد جمال آنجا بود با گذاشتن یک هدفن به گوش‌های خود به دیگر اعضای تیم ترور توصیه می‌کند که آنها نیز مانند او برای کاهش میزان استرس در هنقام اره کردن بدن جمال از هدفن استفاده کرده و به موسیقی گوش کنند.